ULUSLARARASI SANAYİ&YATIRIM

OYAP ETHİO Industrial Trading PLC

2005 yılında kurulan Oyap Ethio İndustrial Trading PLC firmasında kurucu ortak ve genel müdür görevlerini de üstlenen Serkan Ufuk AKGÜN; Etiyopya’da 3.500 hektar arazi üzerinde kurulmuş olan ve 1 milyon kişiyi istihdam edebilecek Ethio-Türk Uluslararası Sanayi Bölgesi projesi ve Etiyopya’da entegre biçimde hammaddeden son ürün ve aksesuarlara kadar üretim yapan ülkenin tek PVC fabrikasıyla özellikle devletin sosyal konutlarının kapı ve pencere işlerinin yapılması hususundaki son derece önemli ve başarılı uluslararası bir projeye daha imza atmış ve bu başarılı çalışmaları nedeniyle dönemin Etiyopya Cumhurbaşkanı Dr. Sn. Mulatu Teshome Wirtu tarafından sunulan bir takdir belgesi ile ödüllendirilmiştir.


 İOSB İkitelli Sanayi Bölgesi Çalışmaları

Bugün başta İstanbul olmak üzere ülkemizin en önemli sanayi bölgelerinden biri olan, 700 hektar arazi üzerinde kurulmuş, 37 sanayi sitesi ve 30.000 bağımsız KOBİ sanayicisinden oluşan, 350.000 kişiyi istihdam eden ve yılda yaklaşık 7 milyar dolara yakın bir ihracat sağlayan İkitelli OSB projesinin oluşumunda dönemin belediye başkanı Sayın Bedrettin Dalan ve Yusuf AKGÜN ile birlikte aktif görev alan Serkan Ufuk AKGÜN üm bu süreçlerde İkitelli OSB’nin 2 numaralı kurucusu olan Sayın Yusuf AKGÜN’ün danışmanı olarak görev almıştır.

Detaylı bilgi için sitemizde bulunan "Basın Odası" menümüzdeki "Foto Galeri" bölümünden ilgili sunum ve fotoğraflara ulaşabilirsiniz.